Wnętrza z klasą dla Laoke

Loake to marka z ponad 130 letnią tradycją w szyciu klasycznego, luksusowego, męskiego obuwia. Pierwsza fabryka założona została w 1880 roku w angielskim mieście Kettering przez trzech braci Loake – Johna, Thomasa i Williama. Do dzisiaj produkuje się w niej buty wg mającego 300-letnią tradycję systemu „GoodyearWelting” który charakteryzuje brak bezpośredniego kontaktu pomiędzy cholewką a podeszwą, co zdecydowanie przedłuża żywotność obuwia. Proces wykonania jednej pary zajmuje ekspertom około ośmiu tygodni! Od 2007 roku marka jest oficjalnym dostawcą butów na dwór królewski królowej Elżbiety II.

Towar z tak wysokiej półki, wymaga równie stylowej oprawy.

– Adresatem Loake jest szykowny mężczyzna, dżentelmen, który ceni sobie piękno, funkcjonalność i dobre rzemiosło. Naszym zadaniem było nadanie tym cechom wyrazu w aranżacji sklepów – mówi Monika Dąbrowska, architekt Forbis Group, odpowiedzialna za odświeżenie istniejącego shop conceptu.

Tożsamość marki odzwierciedlają zastosowane w projekcie materiały wysokiej jakości – meble z forniru, elementy skórzane oraz charakterystyczny, stonowany odcień zieleni. Ciepłe światło nadaje wnętrzu przytulności. Całość nawiązuje do klasycznej, brytyjskiej elegancji rodem z lordowskich gabinetów i bibliotek.

Forbis Group zrealizował już dwa sklepy według nowego konceptu – pierwszy znajduje się w Posnanii, drugi w Galerii Katowickiej.