hotel lwowska

Trendy w projektowaniu wnętrz hotelowych

Klienci hotelów to niejednokrotnie coraz bardziej wymagające osoby, zarówno pod względem komfortu jak i wystroju wnętrza. Większość gości hotelowych oczekuje oryginalnej aranżacji wnętrza jako dopełnienia wysokich standardów wyposażania i obsługi. Wymagania klientów wynikają zarówno z potrzeby wygodnego odpoczynku, ale też ze świadomości najnowszych trendów, które panują na rynku i możliwości technicznych.

Aktualne trendy wskazują, że cały czas najbardziej preferowane są wnętrza utrzymane w stonowanej kolorystyce – odcienie bieli, szarości oraz czerni połączone z detalami o mocnych barwach. Ważna jest świeżość designu oparta na sprawdzonych, tradycyjnych formach. Dla dzisiejszego klienta ważny jest niepowtarzalny wystrój. Współczesne projekty wnętrz hotelowych zawierają elementy glamour oraz minimalizmu.  Łączy się style i techniki. Design wnętrz hotelowych opiera się  się na doznaniach estetycznych, emocjonalnych oraz zmysłowych.

Standard pokoi zwiększa się ponadto o szereg nowości ze świata techniki. Projekty przewidują połączenie sztuki wystroju z technologią. Dużą rolę odgrywają nowoczesne aranżacje oświetleniowe.

Do podstawowych cech hoteli designerskich należą przede wszystkim: projektowanie przestronnych pomieszczeń, stosowanie najnowszych technologii, czy ciekawie skonstruowane przenikanie stref łazienki i sypialni.

Współczesny obiekt hotelowy musi po prostu zabłysnąć. Przyciągnąć klientów może tylko nietypowym wyglądem i nowatorskich charakterem.