Nasza realizacja Bierhalle w Galerii Północnej

Gastronomia w centrach handlowych opiera się głównie na idei „zamów szybko, zjedz i zwolnij stolik”. Jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów galerii handlowych powstaje coraz więcej bardziej intymnych miejsc, w których można w zaciszu porozmawiać i w komfortowych warunkach zjeść posiłek. Nie mówimy już o strefie gastronomicznej zwanej „foodcourt”, a o restauracjach znajdujących się na terenie galerii handlowych. Lokale często mają osobne wejście, letnie ogródki i przestrzeń dla dzieci, a przede wszystkim zachęcają przyjaznym klimatem i znacznie bardziej zaawansowanym menu niż w popularnych fastfoodach. Dyrektorzy dużych centr handlowych wręcz zabiegają o znane marki ze świata kuchni, które stanowią autonomiczną i indywidualną ofertę dla klientów galerii. Już od kilkunastu lat bowiem, centra handlowe przestały był jedynie miejscem wykonywania zakupów, a stały się centrum życia społecznego. Badania przeprowadzone wśród klientów potwierdzają znaczenie stref gastronomicznych w galeriach handlowych, ponieważ aż 78% ankietowanych podczas robienia zakupów decyduje się na posiłek.

Bierhalle w Galerii Północnej

Zgodnie z ideą rozwoju gastronomii w centrach handlowych w Galerii Północnej swój lokal otworzyła sieć restauracji Bierhalle. Nasza firma odpowiedzialna była za stworzenie odświeżonego konceptu w oparciu o charakterystyczny klimat restauracji oraz za kompleksowe prace wykonawcze. Restauracje sieci Bierhalle stylizowane są na niemieckie piwiarnie i oddanie tego charakteru było najważniejszym punktem realizacji projektu. Nasi architekci zdecydowali się na utrzymanie całego lokalu w stylu industrialnym, czyli dość minimalistycznym, bez zbędnych dodatków, aczkolwiek z widocznymi akcentami kolorystycznymi jak np. zielony bar z luksferów. Zamysł surowego wnętrza został wzmocniony zastosowaniem takich materiałów jak: stal, beton czy cegła. Przestrzeń została podzielona za pomocą stalowych siatek, z których powstały także regały znajdujące się nad kanapami. Jednak chłodny koncept ocieplono za pomocą mebli z jasnego drewna, czerwonych krzeseł i dekoracji w postaci plakatów nawiązujących do tematyki przewodniej lokalu, czyli piwa. Klimat restauracji podkreślają także lampy, które swoim designem odwołują się do stylu industrialnego.

W lokalu zostało wyodrębnionych kilka stref, m.in. strefa VIP czy miejsce dla dzieci, w którym zrezygnowano ze stricte chłodnego wystroju i w konsekwencji pojawiła się niebieska podłoga, pufy pokryte materiałem imitującym trawę i zabawki. Różnorodne strefy pozwalają na dostosowanie się do większego grona klientów i ich indywidualnych potrzeb. Przestrzeń lokalu Bierhalle w Galerii Północnej zajmuje ponad 500m2.