Femstage

Minimalizm w najlepszym wydaniu – Forbis Group dla Femestage

Femestage to nowa marka modowa skierowana do młodych kobiet, powstała we współpracy z jedną z najsłynniejszych polskich projektantek – EvąMinge. ForbisGroup stoi za generalnym wykonawstwem butików.

Ubrania zaprojektowane przez EvęMinge dlaFemestage to propozycja dla młodych, dynamicznych kobiet, dlatego wygląd wnętrz salonów Femestage idealnie wpisuje się w preferencje grupy docelowej marki.

Beton architektoniczny, który pojawił się na ścianach salonu, nadaje butikom surowy wygląd, ale pojawiające się w niektórych elementach wystroju czarne, połyskujące elementy dodają sklepom elegancji. Kolorystyka utrzymana  w szarościach, bielach oraz czerni sprawiają, że butiki wyglądają nowocześnie i świeżo.

Największym wyzwaniem, które stanęło przed nami podczas realizacji, okazał się montaż sufitu podwieszanego. Ze względu na jego metraż niezbędne było ogrzanie całego pomieszczenia do 60 stopni Celsjusza. Takie nagrzanie nie pozwoliło na wykończenia ścian specjalną masą imitującą strukturę betonu, co powinno odbyć się jeszcze przed montażem elementów dekoracyjnych. Mając na uwadze zachowanie wszystkim środków bezpieczeństwa, na czas prowadzenia tych prac, spuściliśmy wodę z instalacji oraz zabezpieczyliśmy tryskacze.  Duże podwyższenie temperatury mogło nieść za sobą również szereg innych komplikacji, na przykład spowodować pęknięcia betonu.

Ostatnim etapem prac był montaż kratownic estradowych pod sufitem i przy ścianach oraz instalacja oświetlenia głównego.

Realizacja butiku w Gdańsku to dopiero początek współpracy Forbis Group z Femestage. Poza salonem na wybrzeżu zajmowaliśmy się sklepami w Lubinie, Kielcach oraz Radomiu.