Integracja z misją!

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Jurkach to placówka dla dzieci i młodzieży z lekką, umiarkowaną i głęboką niepełnosprawnością intelektualną. W malowniczo położonym dworku z XVIII wieku uczy się 115 wychowanków – od przedszkolaków, po uczniów szkół zawodowych. Ważnym obszarem działalności Ośrodka jest organizacja pomocy psychologiczno – pedagogicznej oraz zajęć rewalidacyjnych dla swoich podopiecznych.

Pracownicy placówki z pełnym oddaniem robią wszystko, by pomóc chorym dzieciom i ich rodzinom w normalnym funkcjonowaniu, rozwijaniu pasji i talentów wychowanków oraz zapewnieniu im radosnego dzieciństwa i lepszego startu w dorosłe życie. Niestety poza piękną , zieloną okolicą, nie pozostało wiele z lat świetności budynku szkoły i internatu, należących do Ośrodka. Ostatni remont miał miejsce ok 20 lat temu, a chore dzieci śpią na dziurawych fotelach i uczą się w otoczeniu chmurnych, obdrapanych ścian.

Ośrodek trafił pod opiekę fundacji Arche, należącej do jednego z klientów Forbis Group, z którym mieliśmy przyjemność współpracować przy realizacji powierzchni na terenie Pałacu w Łochowie. Kiedy dowiedzieliśmy się o placówce i zobaczyliśmy ją na własne oczy, nie mogliśmy pozostać bezczynni. Jako firma fit – outowa, postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę, aby uczynić miejsce odrobinę bardziej przyjaznym.

Rzeczą pierwszej potrzeby było wyremontowanie szkolnych łazienek z pomocą naszych ekip wykonawczych. Kolejno, postanowiliśmy zakasać własne rękawy, na chwilę wstać od biurek. porzucić wszystkie „ważne sprawy” i deadlin’y, złapać za pędzle i kolorową farbą odczarować trochę smutne korytarze szkoły. Mamy nadzieję, że będzie to miła niespodzianka dla dzieci, które we wrześniu wrócą do pracy po wakacjach.

Niestety nasza pomoc nie zamyka długiej listy potrzeb Ośrodka. Wciąż potrzebne są nowe meble, materiały budowlane niezbędne do odnowienia powierzchni w szkole i internacie, a także naczynia, pościele, czy inne przedmioty codziennego użytku. Wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się w pomoc dla Ośrodka, prosimy o kontakt. Razem możemy więcej!