Adidas Runners na warszawskim Powiślu

Adidas Runners to nowe miejsce na sportowej mapie Warszawy. Zlokalizowany na Powiślu klub biegowy to pierwsza tego rodzaju realizacja marki Adidas w Polsce. Jego koncept opracowany został we współpracy specjalistów z zespołu Adidas wraz z działem projektowym Forbis Group. W naszym zakresie znalazły się również prace budowlane, instalacyjne oraz wyposażenie klubu.

Adidas Runners ma być dla swoich bywalców przede wszystkim bazą do przygotowania się do biegu i treningu pod okiem wyspecjalizowanych trenerów, ale także miejscem spotkań, przestrzenią do udziału w różnego rodzaju sportowych eventach, a nawet do pracy.

Strefa Treningu wyłożona została specjalną matą sportową oraz wyposażona w drabinki gimnastyczne, które wszyscy dobrze pamiętają z lekcji wf-u . Jedna ze ścian oklejona została tapetą tablicową, na której można np. wraz z trenerem rozpisać swój plan treningowy.

Strefa Chill stanowi synergię stylu industrialnego z atmosferą domową, dzięki czemu można się tu poczuć swobodnie i komfortowo. Wyposażono ją w wygodne kanapy, miękkie fotele, duże stoły oraz stoliki kawowe.  Klubowicze znajdą tu miejsce, aby spotkać się ze znajomymi czy też spokojnie popracować. Jest to także przestrzeń do prowadzenia warsztatów i prelekcji.

Przy tworzeniu konceptu założono, że strefa ta żyć będzie swoim życiem -każdy z członków może mieć swoje ulubione siedzisko, można je przestawiać, zostawić tu swoją książkę… Dlatego też zaaranżowano dużo wolnej  przestrzeni, która z czasem będzie uzupełniana.

W koncepcie zastosowano różne rodzaje oświetlenia: dekoracyjne, szynowe, punktowe i ogólne.  Elementem charakterystycznym są neony, które nawiązują do warszawskiego krajobrazu z czasów PRL, podobnie jak meble polskiego designu, w tym np. słynne Fotele Chierowskiego. Na ścianie zamieszczono mapę Warszawy, zaprojektowaną przez młodego polskiego projektanta, po której można malować i przyczepiać do niej zdjęcia, dzięki czemu każdy użytkownik może poczuć się integralną częścią tego miejsca.

Bardzo charakterystyczny jest również korytarz, łączący szatnie ze strefą sportową.  Został on wyłożony żółtą blacha trapezową, która wraz z żółtymi drzwiami tworzy jedną dużą całość, pozytywnie nastrajając i dodając energii osobom wybierającym się na trening.

Modernizacja ściany pomiędzy strefami treningu i chilloutu, polegała na zdjęciu kartonowych i lustrzanych okładzin i  zastąpieniu ich blachą oraz poliwęglanem, dzięki czemu ukazano system ściany przesuwnej, który wraz z dużymi, industrialnymi drzwiami  pozwolił uzyskać poczucie przestrzeni, którego brakowało w lokalu.

Najtrudniejszym wyzwaniem okazało się przystosowanie lokalu do wymogów sanitarnych, odpowiadających na potrzeby klubu fitness. Należało połączyć szatnie, sanitariaty i natryski przy maksymalnym wykorzystaniu istniejących instalacji wodno – kanalizacyjnych.

Przedpremierowe otwarcie dla  sportowców i dziennikarzy już za nami, wszyscy pozostali entuzjaści biegania będą zaś mogli z niego korzystać już w pierwszej połowie stycznia.