Klinika dentystyczna Medicover

Branża Health & wellness
Data realizacji 2013
Lokalizacja Warszawa

Cele:
Stworzenie przestrzeni nowoczesnej, odpowiadającej wysokim standardom, spełniającej rygorystyczne wymogi, ale jednocześnie przyjaznej pacjentom i pracownikom.

Użyte technologie i dodatkowe instalacje:
Lobby utrzymane w tonacji chłodnej bieli przełamanej orzechowym drewnem wykorzystanym w wykończeniu lady recepcyjnej i jako element dekoracyjny na ścianie. Strefę wspólną stanowią korytarze, łączące także funkcję poczekalni. Elegancki charakter nadano im poprzez spójną kolorystykę – ścienne tapety w szarym odcieniu, nowoczesne w formie krzesła i ławy z czarnym obiciem korelują z ciemnoczekoladowym drewnem drzwi do gabinetów. Wszystko przełamuje intensywna zieleń roślin w wysokich białych donicach, które ożywiają przestrzeń. Wyzwaniem było optyczne powiększenie wąskiej powierzchni korytarzy. Odpowiedni efekt udało się uzyskać dzięki nadstawkom nad drzwiami i wysokim lustrom w ciężkich ramach z ciemnoczekoladowego drewna.

Uzyskany efekt:
Przy projektowaniu i realizacji wnętrza kliniki stomatologicznej Forbis Group odeszło od utartych schematów i typowej klinicznej kolorystyki, dzięki czemu powstało wnętrze nowoczesne i z domowym klimatem.