koncept kawiarni

Nowy koncept dla Etno Cafe

Nowy projekt wnętrza sieci kawiarni Etno Cafe zaprojektowany został przez nas na podstawie conceptbooku inwestora. Postanowiliśmy jednak zaproponować kilka pomysłów i wprowadzić zmiany, które sprawiają, że wnętrze jest nie tylko piękne, ale także funkcjonalne. Pierwszy lokal z nowym konceptem powstaje w Warszawie przy ul. Marszałkowskiej.

Projekt dla Etno Cafe cechuje świeżość, lekkość oraz kolory i materiały nawiązujące do natury. Jasne, pastelowe barwy, roślinne motywy i naturalne drewno w połączeniu ze szkłem, surowym betonem i rdzą tworzą wnętrze ciepłe i nowoczesne.

Duża powierzchnia lokalu umożliwiła wydzielenie dwóch sal, w ramach których funkcjonować będą aż trzy odrębne strefy. Istnieje opcja zamknięcia jednej z przestrzeni, która służyć będzie organizacji np. imprez firmowych. W tym pomieszczeniu stoły tworzą jeden długi blat – tak, aby można było spędzić przy nim czas w większym gronie. Stoły przystosowane są do pracy przy komputerze – mają zaprojektowane przelotki, a w podniesionej posadzce występują puszki podłogowe z gniazdkami elektrycznymi. Znajdzie się tu także ekran, na który, można wyświetlić prezentacje albo np. obejrzeć wydarzenia sportowe w większym gronie.

Druga część to strefa konsumencka. Zróżnicowane miejsca siedzące zostały zaprojektowane tak, aby można było tu popracować, poczytać książkę, pograć w gry planszowe, czy przede wszystkim napić się pysznej kawy w towarzystwie. Ostatnia przestrzeń to strefa oparta na winebarze. Jest to fragment kawiarni, który najbardziej będzie ożywał wieczorem, kiedy oprócz dobrej kawy będą serwowane rozmaite gatunki win. W strefie tej można usiąść przy barze, przy stole hokerowym, bądź w witrynie okna na parapecie, gdzie zaplanowane zostały wygodne poduszki i siedziska.

Przegrodę pomiędzy dwoma pomieszczeniami konsumenckimi tworzy ściana z profili stalowych z wypełnieniami ze szkła oraz półkami. Całość zostanie w efektowny sposób podkreślona światłem ledowym. Aranżację uzupełnią słynne lampy Muuto Under. Charakterystyczna dla wnętrza będzie duża ilość zieleni w postaci żywych roślin, ale nie tylko – na ścianach narysowane są liście kawy. Motywy kawowe pojawiają się również na specjalnie zaprojektowanej tapecie, przedstawiającej krok po kroku proces przygotowywania tego szlachetnego napoju. Pośród kwietników znajdą się książki i gry planszowe. W kawiarni znajdzie się także miejsce zaprojektowane z myślą o dzieciach – kącik z zabawkami.